כתובת

משרד ראשי: אזור תעשייה דרומי, קרית שמונה

דוא"ל

צור קשר

בחירת אדריכל בצפון היא משימה שאין להקל בה ראש. בעזרת המאמר ננסה לעשות קצת סדר שיעזור לכם בבחירת האדריכל המתאים

בחירת אדריכל לתכנון בית פרטי

בחירת אדריכל בצפון – למה צריך לשים לב

 

בחירת אדריכל הוא שלב קריטי להצלחת הפרויקט. אדריכל הוא איש המקצוע בידיו מפקידים את החלומות שלנו לבית החדש. איך נבחר את האדריכל המקצועי והאמין ביותר ומהי למעשה האחריות שלו?

אם החלטתם לבנות או לשפץ את הבית, תהיה המטרה אשר תהיה, הדמות החשובה ביותר במגרש הבניה שלכם תהיה האדריכל. האדריכל הוא האמן המתכנן את המבנה על פרטיו הקטנים ביותר, עם המון סטייל, שרטוטים וחישובים. הבחירה באדריכל מנוסה היא חשובה במיוחד, ואדריכל המנוסה בסוג הבניה שאתם מחפשים – חשובה עוד יותר. האדריכל, מלבד אחריותו על תכנון המבנה, אחראי גם על קבלת ההיתרים המתאימים מהרשות המקומית בנושאי תקנות בניה ובטיחות. הוא הגורם המתאם, ואפשר לומר שהוא המנצח על התזמורת, משלבי התכנון הראשונים ועד לטופס 4 המיוחל (לו נקדיש מאמר בנפרד).

עליו להיות קשוב לצרכים, שופע ביצירתיות ובעל יכולת להתמודד עם אתגרים – צפויים ובלתי צפויים. לכן, חשוב לבחור באדריכל עליו תוכלו לסמוך ואיתו תוכלו לרוץ אל עבר הבית החדש.

בחירת אדריכל לבניית בית

 

בחירת אדריכל שמתאים כמו כפפה ליד

 

בחירת אדריכל איכותי שיענה לדרישותיכם יכולה להיות עבודה סיזיפית שתיקח מעט יותר זמן משחשבתם. אך אל דאגה, זה בהחלט ישתלם לכם בסופו של דבר.  

בחרו אדריכל על פי צרכי הבניה שלכם. ישנם אדריכלים שיתאימו היטב לתכנון של בתים פרטיים או מבנים דו משפחתיים ואחרים מנוסים יותר ביחידות דיור להשכרה, ישנם שמתמחים בבניה כפרית או מודרנית בלבד ויש המשלבים מספר סגנונות. לאחר שתבינו את הצורך שלכם – תוכלו לאתר אדריכל שמתמחה בתחום ויהיה סמכות מקצועית.

עשו סקר שוק בין חבריכם ומכרים שלכם ובקשו לשמוע אודות אדריכל עליו הם ממליצים. אך היזהרו, לעיתים אנשים נוהגים להמליץ על אנשי מקצוע משיקולים לא עניינים כמו קירבה משפחתית, אינטרס כספי או מכיוון שהוא איש המקצוע היחיד שהם מכירים.

כפי שנאמר: “כבדהו וחשדהו”.

בדקו מהו הניסיון של האדריכל בו אתם מתעניינים. אדריכל מנוסה הוא כזה שמכיר את תהליך העבודה היטב, מכיר בעלי מקצוע בתחום, התנסה במספר סוגים של בניה וסגנונות, וידע לייעץ לכם על פי הצרכים שלכם.

בתחום הבניה והתכנון, ניסיון הוא פקטור משמעותי מאוד.

פגישת הכרות

קיימו פגישת היכרות כדי לבדוק את הכימיה ביניכם ובין האדריכל המיועד. שלב זה הוא שלב מכריע – אדריכל קשוב ופתוח יהיה מישהו שניתן לסמוך עליו שיעשה את העבודה בצורה מצוינת. לעומת זאת, אדריכל שנוטה ללכת בקו אחד ומרגיש כי הוא היחיד שיודע מה טוב בשבילכם, לא בטוח יקלע לטעמכם. האיזון צריך להיות בין אדריכל שיודע מה הוא עושה ונוטה לומר את דעתו, יחד עם אדריכל קשוב, פתוח לרעיונות ובסופו של דבר, אחד שיזרום עם הרצונות שלכם. בסופו של דבר, אתם אלה שהולכים לגור בבית החדש או המשופץ. לכן, כימיה ביניכם לבין האדריכל שהולך ללוות אתכם ולהיות חלק חשוב בחייכם בחודשים אם לא בשנים הקרובות, היא קריטית להצלחת המשימה.

לאחר שמצאתם מספר אדריכלים שעונים על הדרישות שלכם, עשו בדיקה לגבי המחיר. חשבו את ההוצאה על עבודתו של האדריכל ביחד עם הוצאות הבניה ובדקו האם זה משהו שאתם יכולים לעמוד בו במסגרת התקציב שלכם.

בחירת אדריכל שהוא אמן, פרקטי או שילוב של שניהם?

עם כל הכבוד ליצירה האמנותית, האדריכל חייב לחסוך לכם כסף ולהחזיר את ההשקעה בו. תכנון טוב עומד על 4 רגליים: חלוקה יעילה, מחשבה לטווח ארוך, יופיו של המבנה וחסכון כספי בעת הבניה בפועל.

דוגמאות על קצה המזלג: תכנון עם הרבה מפתחים גדולים יגדיל משמעותית את סעיף האלומיניום והזכוכית, תכנון מרתף דורש איטום מסיבי (ויש לו את הסיכונים שלו), חללים פתוחים גדולים יגדילו את כמות הברזל הנדרשת וכך הלאה.

כמובן שמותר לכם להגשים פנטזיה ולבנות בית עם ויטרינת ענק, אך על האדריכל להציב בפניכם אזהרה מפני העלויות או השפעות אחרת כמו כיווני שמש וכדומה.

 

אל תתפשרו על השקט הנפשי שלכם

 

אין ספק שהתקופה בה אתם בונים או משפצים היא תקופה מרגשת וממריצה, לצד היותה מורטת עצבים ושואבת לא מעט אנרגיות. בחירה באדריכל מנצח תהיה בעבורכם מקום מבטחים, תאפשר לכם שקט נפשי תוך המשך שגרת החיים ותקל על התקופה המיוחדת בחייכם. 

 

המאמר פורסם בעיתון ‘חדשות הגליל’ במדור ‘בונים בכיף’

בחירת אדריכל המאמר המלא

לחץ להגדלת התמונה

 

 

ניווט באתר:

מאמרים נוספים בנושא אדריכלות ובניית בית

עמוד ראשי

  בואו נדבר על הפרויקט שלכם - צרו קשר

  קרית שמונה: 072-3970781טלפון
  ראש פינה: 072-3970780טלפון
  רמת הגולן: 072-3970779טלפון
  info@3dmodel.co.il :מיילאימייל

  באיזה שלב יש לבחור אדריכל?

  בחירת אדריכל היא שלב התחלתי וקריטי. יש לבחור אדריכל עוד לפני שרכשתם את המגרש.
  אדריכל טוב יוכל לעזור לכם בבחירה, לייעץ לכם בנוגע ליתרונות וחסרונות של המגרש הספציפי ולהציע אחרים.
  זכרו, לכל מגרש יש את האופי שלו מבחינת כיווני אוויר, שמש, שכנים, טופוגרפיה והגבלות על הבניה.
  בחירת אדריכל והתייעצות איתו בשלב מוקדם יכולה למנוע מפח נפש והפתעות לאחר הקניה.

  קונספט

  אדריכלות בצפון

  כתובת: מתחם הגפן, איזור תעשיה דרומי קרית שמונה
  072-3970781

  up
  Close

  השאר מספר נייד ונחזור אליך בהקדם


   * מס' נייד

   השאר מספר נייד ונחזור אליך בהקדם

   תחזרו אלי

   Skip to content