כתובת

משרד ראשי: אזור תעשייה דרומי, קרית שמונה

דוא"ל

צור קשר

כמה עולה לבנות בית פרטי בצפון? קניתם שטח ואתם בטח מאוד רוצים לדעת מה עלות הבניה בצפון

כמה עולה לבנות בית בצפון

שאלת מליון הדולר, כמה עולה לבנות בית?

ממה מושפעת עלות הבניה ואיך מתכננים תקציב בצורה מדויקת וטובה ככל הניתן

 

בניגוד למי שמחליטים לקנות בית מוכן מקבלן ויודעים את מחירו, למי שמחליטים ללכת על לבנות בית בעצמם יש דבר אחד חשוב מאין כמוהו והוא הגדרת התקציב והתכנון שלו.

השאלה הראשונה אותה נשאל את עצמנו לפני שנתחיל לבנות בית בצפון זה כמה כסף יש ברשותנו – בין אם הוא כסף זמין ובין אם כסף שנוכל להשיג דרך הלוואה (רצוי כבר בשלב זה לגשת לבנק או להתייעץ עם יועץ משכנתא פרטי). בהתאם לסכום הכסף שיש ברשותנו נוכל להגדיר את הפרויקט – תכנון בית פרטי, בית דו משפחתי או בכלל רכישת בית קיים ושיפוצו. חשוב שלא לקפוץ מעל הפופיק, כי להיתקע באמצע פרויקט ללא יכולת לתקצב אותו וגרוע מכך, לשלם לאנשי המקצוע, תהיה נקודה מאוד לא נעימה.

גם אם חלק מהגורמים המשפיעים על התקציב עדיין לא ידועים בצורה ברורה, שלד תקציבי הוא חיוני. גם אם במהלך הפרויקט יהיו חריגות לכאן או לכאן, הן לא יהיו משמעותיות ולא יגרמו לכם, חלילה, להפסיק את הפרויקט. 

עלויות קרקע ופיתוח הם אחד הגורמים המשפיעים על תקציב הבניה. העלות תלויה רבות במיקום – לדוגמא, רכישת קרקע באזורנו תהיה זולה יותר מקרקע במרכז. ביחד עם עלות הקרקע, יש לקחת בחשבון עלויות של פיתוח השטח לפני הבניה וגם דבר זה תלוי באופי המגרש. גורמים שיכולים להקפיץ את המחיר: תנאי השטח (לדוגמא קרקע סלעית או מגרש משופע) וכמובן דרישות מיוחדות של הרשויות.

כמה עולה לבנות בית בצפון מ א’ ועד ת’? העלות נכונה לשנת 2018 וכוללת את בניית השלד, חשמלאי, אינסטלציה, איטום, חפירות, חיפוי, ריצוף, טיח, צנרת, מטבחים, אלומיניום וכו’ כולל הכל עד לגמר ינועו בין 5,000 ל 7,000 שח למ”ר לבית סטנדרטי. למה הטווח כל כך רחב? מכיוון שקיימים מחירים שונים לאנשי מקצוע בתקופות שונות (בהתאם להיצע וביקוש) וטווח רחב מאוד של רמות גימור. דוגמאות: ברז פשוט יכול לעלות החל מ 200 ₪ ולהגיע לאלפים. שיש למטבח יכול להתחיל מ 800 ₪ למטר עד ל 4,000 שח למטר. השמיים הם הגבול והמבחר עצום. יש לקחת בחשבון גם הוצאות בלתי צפויות מאחר ובתחום הבניה, חוק מרפי עובד שעות נוספות.

החישוב כולל הוצאות נלוות לאנשי מקצוע תומכים כגון אדריכל, מודד, יועץ קרקע, גם כאן, כמובן, תוכלו תמיד להוזיל את הבניה אם תשכרו אדריכל שבראש מעיניו נמצא הלקוח וידע לתכנן לו בית בהתאם לתקציב שלו.

מיסוי ועלויות נוספות שיש לקחת בחשבון הם הארכה בלוח הזמנים, החלפות של אנשי מקצוע, קנסות במידה ויהיו, וכן עלויות ומיסים אל מול הרשויות והמדינה הכוללים אגרות, היטלי פיתוח וכדומה.

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא את עלויות הריהוט והנגרות אותם תתאימו לבית החדש. לרהט בית פרטי חדש מ-א’ ועד ת’ זו הוצאה שיכולה להסתכם ב 60 עד 100 אלף שח ולעיתים הרבה יותר. גם כאן, הפיתויים גדולים והמבחר אין סופי לכן יש להיצמד לתקציב.

תמונות בנוגע לכמה עולה לבנות בית

 

בית משלכם שיהווה לכם ביטחון ושלווה

 

העדיפו לקחת אנשי מקצוע שהם לא זולים במיוחד אך גם לא היקרים בתחום – כך תבטיחו לעצמכם עבודה באיכות טובה על ידי מומחים ומנוסים אך מבלי לרושש את עצמכם לחלוטין. תפגשו עם בעלי המקצוע ובקשו מספר הצעות – גם אם זה לא יניב פירות, זה כן יכול לסייע לכם להשיג מחירים נוחים יותר ועל הדרך תצברו עוד ידע שיעזור לכם בהמשך.

אז נכון, לבנות בית זאת הוצאה לא קטנה, אך בית חלומות וקורת גג בטוחה משלכם היא הנכס הטוב ביותר אותו תוכלו להעניק לעצמכם בחייכם. הביטחון והשלווה ילוו אתכם הלאה וההשקעה תשתלם.

לעומת הוצאות אחרות, כדוגמת רכב, בית פרטי לא נוהג לרדת בערכו, כי אם לעלות, וזה תלוי רבות במיקום אותו בחרתם לעצמכם. לכן, אם תחליטו למכור או להשכיר את הנכס, ובהתחשב בכך שלמדתם מן המאמר הזה ומהקודמים, כמובן שתצליחו להחזיר את ההשקעה ואף להרוויח ממנה סכומים נאים.

 

מקווה שהצלחתי לענות על השאלה הנפוצה: “כמה עולה לבנות בית”.

 

המאמר פורסם בעיתון ‘חדשות הגליל’ במדור ‘בונים בכיף’

כמה עולה לבנות בית בצפון

לחץ להגדלת התמונה

 

 

ניווט באתר:

מאמרים נוספים בנושא אדריכלות ובניית בית

עמוד ראשי

  בואו נדבר על הפרויקט שלכם - צרו קשר

  קרית שמונה: 072-3970781טלפון
  ראש פינה: 072-3970780טלפון
  רמת הגולן: 072-3970779טלפון
  info@3dmodel.co.il :מיילאימייל

  מחיר בניית בית פרטי בצפון

  מחיר בניית בית פרטי בצפון, הכוונה לאיזור הגליל, גליל עליון, קרית שמונה ורמת הגולן. נעים סביב ה 5000-7000 שח למ”ר בנוי לסטנדרט פשוט. מעבר לזה, השמיים הם הגבול מאחר ואין גבול לשדרוגים שניתן לבצע בעת הבניה. יש לשים לב לבחירת אנשי מקצוע טובים מאחר והחלפה שלהם באמצע הבניה, תעלה את מחיר הבניה משמעותית. מעבר לכך יש לשים לב בשלב התכנון לאלמנטים העלולים להיות בזבזניים. האדריכל אמור להתריע בפנים אלמנטים מסוג זה.

  קונספט

  אדריכלות בצפון

  כתובת: מתחם הגפן, איזור תעשיה דרומי קרית שמונה
  072-3970781

  up
  Close

  השאר מספר נייד ונחזור אליך בהקדם


   * מס' נייד

   השאר מספר נייד ונחזור אליך בהקדם

   תחזרו אלי

   Skip to content