כתובת

משרד ראשי: אזור תעשייה דרומי, קרית שמונה

דוא"ל

צור קשר

מיהו הקונסטרוקטור ואיך הוא משפיע על עלויות הבניה

הקונסטרוקטור הוא האדם בשטח שמוודא שתכנית הבניה של האדריכל מבוצעות באופן בטוח וכי הבית שלכם יהיה יציב ומוגן מפני עומסים, רוח חזקה ורעידות אדמה

 

שאלה:  שלום טניה, נשמח אם תוכלי לכתוב מעט על הקונסטרוקטור (מהנדס בניין), לשם מה צריכים אותו וכמה עולים שירותיו. תודה

 

תודה על השאלה. קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין המתמחה בקונסטרוקציה, והוא האדם בשטח שמוודא כי תכניות הבניה של האדריכל מבוצעות הלכה למעשה באופן בטוח, יציב וחזק. במהלך עבודות הבניה, הקונסטרוקטור משמש כמפקח. הוא אינו נמצא בשטח בכל יום, אך מגיע אליו בשלבים חשובים בתהליך כמו ביציקת רצפה ותקרה, בהם הדיוק וההיצמדות לתכניות חשובות הן בטיחותית והן בירוקרטית.

 

השלב בו פונים לקונסטרוקטור, יהיה ממש לאחר תכנון הבית שלכם ביחד עם האדריכל, כשבסוף התכנית הקונסטרוקטור נדרש לאשר שהמבנה בטיחותי ועומד בתקנים. גם במקרים של שיפוצים שלא נראים דרמטיים, לעיתים יש צורך בקונסטרוקטור עוד לפני הדפיקה הראשונה עם הפטיש. לדוגמא, במקרים בהם מעוניינים להוריד עמוד מאמצע הסלון שפתאום, לאחר שנים, נראה מיותר ומפריע. אלא שבמקרה זה, יתכן ואותו עמוד הוא בעל משמעות רבה ביציבות של הבית, והורדה שלו ללא אישור של מומחה עלולה להיות מסוכנת.

 

בהיבטי תכנון, קונסטרוקטור חותם על תכנית אדריכלית ועובד צמוד לאדריכל ביישום התכנית בכל הקשור לענייני משקל, כפיפה, גזירה קריסה, שקיעה וכדומה. בכל הקשור לבדיקות קונסטרוקציה, אם אתם מעוניינים לבצע שיפוצים נרחבים בדירה או בבית פרטי, לאדריכל אשר עובד צמוד עם קונסטרוקטור לצורך מתן חוות דעת ראשונית. תפקידו של הקונסטרוקטור הוא גם לוודא שהבית יהיה עמיד במצב של רעידת אדמה, וזאת על ידי חיבור קורות יסוד, הוספת עמודים, בניית מעטפת בטון לבית ועוד.

 

 

כיצד משפיע קונסטרוקטור על עלויות הבניה?

 

אין ספק שקונסטרוקטור טוב ואמין צפוי לחסוך לכם לא מעט כסף בעת בניית בית חדש. אתם בוודאי שואלים את עצמכם כיצד זה הגיוני, הרי קונסטרוקטור הוא בעל מקצוע שמשלמים לו כדי שיהיה נוכח. אז זהו, שבאמצעות תכנון מקצועי, קונסטרוקטור יהיה אחראי ליעילות וחסכון. קונסטרוקטור שאינו מתחשב בהיבט הכלכלי, ישלב המון ברזל בבנייה, הרבה מעבר למה שנדרש, וכידוע, ברזל עולה משמעותית יותר מבטון, ולא רק זה – יותר מדי ברזל עלול לפגוע בבטון. כאן, באה לידי ביטוי האמינות שלו – כלכלית, יוטב לו עם כל גרם ברזל שיועמס על הבית. לכם, יוטב המינימום ההכרחי. בנוסף, איש מקצוע טוב ידע לקרוא באופן מקצועי את תכנית הבניה והקונסטרוקציה ולהעריך עלויות באופן מדויק, מבלי לבקש תוספות בהמשך עקב טעויות בחישוב ובהבנה של הפרויקט. יש לציין, שזה קורה לא מעט.

 

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים קונסטרוקטור?

 

לפני שבוחרים קונסטרוקטור, חשוב לשים לב למספר דברים, על מנת שהעבודה תתבצע באופן בטוח ומקצועי וכדי שלא ניפול למלכודת שתעלה לנו את מחיר הבניה.

 

ניסיונו של הקונסטרקוטור חשוב מאוד, ולכן כדאי להעדיף קונסטרוקטור שנמצא בתחום לפחות 5 שנים, או כזה שבעברו המקצועי מספר פרוייקטים רב וככל שהם יותר רציניים כך עדיף (לדוגמא גשרים, מבנים רבי קומות וכו’).

חוות הדעת על הקונסטרוקטור חשובה גם היא, ומומלץ לבדוק עם לקוחות קודמים שלו מה הם חושבים עליו – בהיבטים של יחסי אנוש, עלויות, עבודה מקצועית ועמידות המבנה לאורך זמן.

בנוסף, בדקו את הכימיה ביניכם וודאו כי אתם משדרים על אותו הגל. פרויקט בניית בית עשוי לארוך, במקרים מסוימים אף למעלה משנה, ולא הייתם רוצים להתנהל מול אדם לא נעים.

במקרים מסוימים, האדריכל איתו תעבדו יוכל להמליץ לכם על קונסטרוקטור שהוא מכיר ושיצא לו לעבוד איתו ביחד.

עלות השכרתו של קונסטרוקטור תלויה כמובן בגודל הבית העתידי ובאלמנטים שלו, ולכן הטווח הוא רחב ועומד על 6,000-10,000 ₪. חוות דעת וליווי הנדסי לתוספת בניה לעומת זאת עולה משמעותית פחות.

 

אשמח לסייע לכם בכל שאלה,

טניה סוסלובסקי – ‘קונספט’ אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות כפרית ומודרנית, תוספות בניה וטיפול בהיתרים מול הרשויות

נייד 058-4091089 –”קונספט תכנון אדריכלי” בפייסבוק

 

מאמר בנושא מיהו הקונסטרוקטור

המאמר פורסם במדור בונים בכיף בעיתון ‘חדשות הגליל’

 

ניווט באתר:

מאמרים נוספים בנושא אדריכלות ובניית בית

עמוד ראשי

 

  בואו נדבר על הפרויקט שלכם - צרו קשר

  קרית שמונה: 072-3970781טלפון
  ראש פינה: 072-3970780טלפון
  רמת הגולן: 072-3970779טלפון
  info@3dmodel.co.il :מיילאימייל

  קונספט

  אדריכלות בצפון

  כתובת: מתחם הגפן, איזור תעשיה דרומי קרית שמונה
  072-3970781

  up
  Close

  השאר מספר נייד ונחזור אליך בהקדם


   * מס' נייד

   השאר מספר נייד ונחזור אליך בהקדם

   תחזרו אלי

   Skip to content