כתובת

משרד ראשי: אזור תעשייה דרומי, קרית שמונה

דוא"ל

צור קשר

קמין כאלמנט עיצובי מרכזי בבית

קמין הוא הסמל לרומנטיקה בבית. מה מאפיין אותו, מה הם הסוגים השונים של הקמין וכיצד הוא בא לידי ביטוי בצורה הכי טובה בבית

 

שאלה: שלום טניה, אנו חושבים לבנות קמין בביתנו ומתלבטים בין הסוגים ומחפשים השראה מעניינת. הבית שלנו מעוצב בסגנון כפרי. מה תוכלי לספר לנו על הנושא?

ישנם סוגים שונים של קמין כמו עץ, אבן ומתכת העובדים על חומרי בעירה אחרים, אך לכולם ישנה מטרה אחת והיא לחמם את הבית. המטרה המשנית, שאי אפשר לומר אותה על המזגן למשל, היא יצירה של אווירה נהדרת ורומנטית מאוד שגם מטפחת את התחושה הביתית והחמימה אותה כולנו מנסים להשיג בעזרת עיצובים שונים וצבעים חמים. אש הקמין יכולה לבעור באמצעות עצים, גז או נפט ולכל שיטה היתרונות והחסרונות שלה. במקרה של קמין הבוער באמצעות גזרי עצים אמנם תחוו את החוויה האותנטית במיוחד, אך תצטרכו להוציא כסף על גזרי העצים מראש. אם תעדיפו שלא לדאוג לאספקה שוטפת של עצים, תוכלו לבחור בקמין הבוער באמצעות גז או נפט, בדומה לגז רגיל, אך גם כאן תהיה הוצאה בעבור הנפט או הגז בהתאם לתדירות השימוש בקמין.  

בעבר, הקמין הקלאסי היה עשוי אבן, אך כיום יש קמינים עשויים מעץ וממתכת ומשולבים בזכוכית. בבתים כפריים, כמו במקרה של שואל השאלה, ההמלצה היא להשתמש בקמין אבן או עץ, היות והחומרים האלה הם דומיננטיים בבתים כפריים. קמין מתכת יכול להתאים יותר לבתים בעיצוב מודרני או תעשייתי ומשדרים על אותו הגל.

עיצוב קמין בבית

מיקומו של הקמין בבית

 

המיקום של הקמין חשוב מאוד כדי שמעבר להיותו מחמם, הוא גם יוסיף למראה של הבית. הקמין יכול לעמוד במרכז החדר, לדוגמא כחלק משידת הטלוויזיה, ואז הוא ימשוך תשומת לב רבה ויהיה משהו שבלתי אפשרי שלא להתרשם ממנו לטובה. הוא גם יכול לעמוד בצד החדר ולהשתלב עם הקיר ולתת אפקט יותר רגוע אך עדיין מורגש.

קמין הממוקם בסלון צריך להתייחס לגודלו של החלל, כי מעבר ליופי הוא גם צריך לחמם. אם הקמין הוא בגודל סטנדרטי בעוד הסלון שלכם הוא גדול מאוד, תיתכן בעיה. לכן, מומלץ למדוד את נפח הסלון שלכם ועם המידות להגיע לחנות הרלוונטית. תוכלו להתייעץ עם בעל המקצוע לגבי ההספק שנדרש לחימום אחיד של נפח הסלון שלכם. אם הבית שלכם הוא בן כמה קומות, תוכלו לשלב ארובה שתבור בחדרים בקומה העליונה ותחמם אותם בכל פעם שהקמין יופעל, ובכך תחסכו בחשמל. תכנון הארובה הוא קריטי כיוון שרוחות מאזור הגג יגרמו לעשן לחזור חזרה במורד הארובה ולצאת אל תוך חלל הבית. תכנון נכון ימנע מקרה זה וכמו שנאמר יעזור בחימום של חדרים נוספים בבית. כדאי להעביר את הארובה דרך חדר גדול ופתוח ככל הניתן כיוון שהחום הנפלט ממנה הוא חזק מאוד כשהקמין פועל במלוא העוצמה.

קמין עץ ואבן מומלץ למקם במרכז הסלון ובצמוד לקיר אבן ואילו קמינים מודרניים יותר העשויים מתכת ניתן למקם בפינה כרהיט לכל דבר. ניתן לעצב בעזרת הקמין לא רק את סלון הבית כי אם גם חדרים אחרים כמו חדר שינה וחדר ישיבות. הריהוט שמסביב לקמין צריך לתמוך אותו – גם בצבעים וגם בגימור כדי ליצור הרמוניה מושלמת. יחד עם זאת, המראה הקלאסי של קמין אבן בוער הוא רק תחילתו של המסע. כיום, ישנן חברות המתמחות בייצור קמינים בעיצובים שונים המתאימים למגוון של חללים וסגנונות עיצוב ויכולים לשדרג ולהפוך כל בית סטנדרטי לפנינה אמיתית.

מבחינת מחירים, הקמין אינו מוצר זול, וצריך לקחת בחשבון גם את ההובלה וההתקנה שלו. מומלץ, גם במקרה זה, שלא להתפשר על המחירים הזולים ביותר בשוק כיוון שבמוצרים בסדר גודל כזה, מאוד חשובה האיכות, גם מבחינה בטיחותית וגם כדי לשמור על אורך החיים של הקמין למשך שנים רבות ולא רק לחורף אחד. קמינים בסגנון של עץ ואבן יתאימו לעיצובים כפריים ואילו קמינים ממתכת ובשילוב של זכוכית יתאימו לבתים בעיצוב מודרני. 

 

אשמח לסייע לכם בכל שאלה,

טניה סוסלובסקי – ‘קונספט’ אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות כפרית ומודרנית, תוספות בניה וטיפול בהיתרים מול הרשויות

נייד 058-4091089 –”קונספט תכנון אדריכלי” בפייסבוק

 

המאמר פורסם במדור בונים בכיף בעיתון ‘חדשות הגליל’

מאמר בנוגע לקמין כחלק מעיצוב הבית

ניווט באתר:

מאמרים נוספים בנושא אדריכלות ובניית בית

עמוד ראשי

 

  בואו נדבר על הפרויקט שלכם - צרו קשר

  קרית שמונה: 072-3970781טלפון
  ראש פינה: 072-3970780טלפון
  רמת הגולן: 072-3970779טלפון
  info@3dmodel.co.il :מיילאימייל

  קונספט

  אדריכלות בצפון

  כתובת: מתחם הגפן, איזור תעשיה דרומי קרית שמונה
  072-3970781

  up
  Close

  השאר מספר נייד ונחזור אליך בהקדם


   * מס' נייד

   השאר מספר נייד ונחזור אליך בהקדם

   תחזרו אלי

   Skip to content